خانه / بورس و سهام / تعدیل مثبت دوده صنعتي پارس

تعدیل مثبت دوده صنعتي پارس

شرکت دوده صنعتي پارس با سرمایه ای معادل 6 میلیارد تومان برای هر سهم در سال مالی منتهی به اسفند 92 براساس عملکرد واقعی دوره 3 ماهه مبلغ 2002 ریال سود خالص پیش بینی کرده که در مقایسه با پیش بینی قبلی (مبلغ 1598 ریال) 25 درصد تعدیل مثبت داشته است.

این شرکت در خصوص دلایل تعديل پيش بيني اعلام نموده است که با توجه به عملکرد واقعي 5 ماهه اول سال 1392و به دليل عدم افزايش قيمت مواد اوليه به ميزان پيش بيني شده قبلي و همچنين عدم افزايش قيمت حامل هاي انرژي و کاهش هزينه هاي سربار، قيمت تمام شده برآوردي کاهش يافته است.

گفتنی است “شدوص” پيش بيني عملکرد سال مالي 92 در مقايسه با عملکرد واقعي سال مالي قبل به ترتيب فروش 62 درصد افزايش، بهاي تمام‌شده کالاي فروش‌رفته 66 درصد افزايش، سود عملياتي 46 درصد افزايش و سود خالص 37 درصد افزايش نشان مي‌دهد.

مزيد اطلاع، شرکت اعلام نموده است که در نظر دارد به ميزان 300 درصد و در سه مرحله و از محل مطالبات و آورده نقدي اقدام به افزايش سرمايه نمايد. مرحله اول بين 100 الي 150 درصد و از محل آورده نقدي و مطالبات مي باشد که گزارش توجيهي آن به تأييد هیأت مديره شرکت در تاريخ 22 خرداد 92 رسيده و به حسابرس ارائه گرديده و حسابرس نيز گزارش خود را در تاريخ 25 تیر 92 ارائه نموده است. لازم به ذکر است که افزايش سرمايه منوط به اخذ مجوز از سوي سازمان بورس و اوراق بهادار مي باشد.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*