خانه / حوادث / ۱۴ کشته بر اثر حمله افراد مسلح به کاروان حامل پول

۱۴ کشته بر اثر حمله افراد مسلح به کاروان حامل پول

این حمله غافلگیرانه در منطقه یویرا در استان کیووی جنوبی رخ داد.

مقام های جمهوری دمکراتیک کنگو روز دوشنبه گفتند که دستکم ۱۳ تن در حمله غافگیرانه افراد مسلح به یک کاروان حامل ۴۰ هزار دلار (معادل ۲۶ هزار پوند) در شرق این کشور آفریقایی، کشته شده اند.

این مقام ها افزودند: قربانیان این حمله شامل ۱۱ نظامی و ۲ غیرنظامی هستند که این کاروان حامل دستمزدهای کارمندان را همراهی می کردند.

این حمله غافلگیرانه در منطقه یویرا در استان کیووی جنوبی رخ داد.

یک مقام محلی جمهوری دمکراتیک کنگو در ۱۵ شهریور نیز اعلام کرد که شورشیان اوگاندایی ۷ غیرنظامی را در جریان حمله به شرق این جمهوری کشتند.

این مقام، گروهی از شورشیان اوگاندایی موسوم به «نیروهای دمکراتیک متحد» را مسوول مرگ این افراد در شمال استان ناآرام کیووی شمالی معرفی کرد.

این گروه متهم است که بیش از ۴۰۰ نفر را ظرف ۱۰ ماه گذشته کشته است.

نیروهای دمکراتیک متحد یک نیروی شبه نظامی اوگاندایی است که در جمهوری دمکراتیک کنگو پایگاه دارد و گفته می شود با القاعده در ارتباط است.

نیروهای دمکراتیک متحد در اواسط دهه ۹۰ میلادی علیه «یووری موسوینی» رییس جمهوری اوگاندا شورش کردند و بعدها در طرف کنگویی مرز مشترک این کشور با جمهوری دمکراتیک کنگو، پایگاه زدند.

این نیروی شبه نظامی به غارتگری، استفاده نظامی از کودکان و تجارت غیرقانونی چوب متهم است.

آمریکا در سال ۲۰۰۱ نیروهای دمکراتیک متحد را در لیست سازمان های تروریستی خود قرار داد و دولت اوگاندا نیز این گروه را به ارتباط با تروریست های الشباب سومالی و القاعده متهم کرده است.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*