خانه / آخرین اخبار / توقیف اموال کارخانه ذوب آهن اردبیل هیچ توجیهی ندارد

توقیف اموال کارخانه ذوب آهن اردبیل هیچ توجیهی ندارد

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: توقیف اموال کارخانه ذوب‌آهن اردبیل هیچ توجیه عقلانی و منطقی ندارد و مشکل این کارخانه باید با روش‌های بهتر و منطقی‌تر حل شود.

طاهر شریفی در گفت‌و گو با فارس با اشاره به تعطیلی کارخانه ذوب‌آهن اظهار کرد: به هیچ‌وجه ما با روش‌های احساسی یا برخی فضاسازی‌های کاذب تبلیغاتی نمی‌توانیم مشکل کارخانه ذوب‌آهن که بیش از ۱۵ ماه است به تعطیلی کشیده و کارگران آن معترض این شرایط هستند، حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: تعطیلی کارخانه ذوب‌آهن فضایی متفاوت‌تر ایجاد کرده بود که ما سعی کردیم با تحلیل وضعیت موجود و واقعیت‌ها در مسیر حل مشکلات آن گام برداریم.

شریفی گفت: از تیرماه سال ۹۳ که این کارخانه تعطیل شده است، علی‌رغم اینکه تلاش کردیم تا صاحب کارخانه را مجاب به همراهی و همکاری با بانک صادرات برای پرداخت برخی از مطالبات کنیم، اما موفق نشدیم و از طرفی توقیف اموال کارخانه را حرکتی منطقی و عقلانی نمی‌دانیم که هر کس از راه برسد و بخواهد بخشی از ماشین‌آلات و تجهیزات این کارخانه را بابت طلب خود مصادره کند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل یادآور شد: ما انتظار داشتیم هم مدیرعامل این کارخانه و هم بانک در کنار هم بنشینند و به دنبال یک راهکار منطقی برای حل مشکلات این کارخانه باشند تا به صورت مسالمت‌آمیز مشکلات برطرف شود که ما حتی پیشنهاد کرده بودیم در صورت امکان، منابعی به عنوان سرمایه در گردش در اختیار این کارخانه قرار گیرد.

شریفی با بیان اینکه ما هیچ سر و سری یا عهد و پیمانی با صاحب کارخانه برای حمایت غیرمنطقی از وی نداشته و تاکنون نیز چنین نگرشی را به حل مشکلات ذوب‌آهن انجام نداده‌ایم، بیان کرد: در این ۱۵ ماهی که کارخانه تعطیل شده است، مدام تجمع و اعتراض کارگران را شاهد هستیم و به نظر می‌رسد برای حل این مشکل باید از رفتارها و برخی نگرش‌های احساسی و تبلیغاتی خودداری کرده و برای حل آن دنبال راهکار مناسب بود.

این مسئول ادامه داد: به هیچ‌وجه برخی از اقدامات نظیر اعلام ورشکستگی این کارخانه به همان صورتی که برای سبلان پارچه اردبیل طراحی و تدوین شد، جوابگو نخواهد بود، چراکه مشکلات این دو واحد تولیدی متفاوت از هم است و به جای این اقدامات باید درست و منطقی و شفاف تصمیم‌گیری کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل با انتقاد از کسانی که می‌خواهند با مشکلات این کارخانه با نگاه تبلیغاتی در آستانه انتخابات برخورد کنند،‌ گفت: برخی تذکر دادن‌ها و یا بیان مطالب غیرواقع از سوی نمایندگان فعلی مجلس پسندیده نیست و دور از اخلاق و انصاف به شمار می‌رود که تلاش‌های استاندار اردبیل و مجموعه مدیران استانی در این زمینه نادیده گرفته شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*