خانه / بورس و سهام / تقسیم سود پالایش نفت شیراز منوط به رفع ابهامات سازمان بورس

تقسیم سود پالایش نفت شیراز منوط به رفع ابهامات سازمان بورس

ناصر تنگستانی در گفت‌وگو با  فارس، درباره دلایل متوقف ماندن نماد پالایش نفت شیراز (شراز) به مدت 105 روز اظهار داشت: در بحث مالیات و دو بند حسابرسی (یارانه سوخت هوایی) ابهاماتی وجود دارد که با توافق سهامدار عمده، موضوع آن حل شده است.
وی ادامه داد: پیش از دریافت یارانه سوخت هوایی، قانونی وجود نداشت و این هزینه‌ها به حساب پالایش و پخش منظور می‌شد، اما پس از آن با پالایش پخش توافق کردیم این مبلغ (209 میلیارد تومان) در صورت رفع ابهامات از محل عدم پرداخت سود نقدی سال 92 پرداخت شود.
مدیرمالی پالایش نفت شیراز تصریح کرد: سازمان بورس معتقد بود نباید سود نقدی تقسیم می‌شد که در این باره سهامدار عمده تعهدات لازم را درباره، رفع این مشکل ارائه کرده است.
به گزارش فارس، از میان تمام پالایشگاه‌ تنها نماد این شرکت، به دلیل ابهامات متوقف مانده بود که طبق گفته‌های مدیر امور ناشران و مدیرمالی این شرکت، این ابهامات به طور کامل رفع شده است.
امیر حمزه مالمیر، مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس در این باره به خبرنگار فارس گفته بود: اکنون تعهداتی از سهامداران عمده اخذ و قرار شده است تا مجمع سال بعد سودی توزیع نشود و عملکرد واقعی 6 ماهه نیز بر مبنای همین مباحث اعلام شود.

نظرتان را ثبت نمایید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد .بخش ‌های مورد نیاز علامت‌ گذاری شده ‌اند * *

*