بله؛ در تعیین زمان دربی بدسلیقگی کردیم/ تماشاگران بازی استقلال همراهان مسئولان بودند!/ وریا غفوری مشورت نکرده حرف زد

0

پرسپولیس نیوز

اعلام برنامه مسابقات هفته پنجم تا نهم لیگ برتر از سوی سازمان لیگ با واکنش‌های متفاوتی در فضای رسانه و هواداری به ویژه درباره بازی تیم‌های استقلال و پرسپولیس در هفته هشتم لیگ برتر مواجه شده است.

سهیل مهدی در گفت و گو با خبر ورزشی، درباره دلایل انتخاب روز شنبه ۱۳ آذر برای برگزاری مسابقه دربی، همچنین حضور تماشاگران در ورزشگاه حافظیه و البته انتقادات وریا غفوری نسبت به حق عضویت بازیکنان در مسابقات لیگ برتر اظهاراتی را مطرح کرد:

برنامه کلی لیگ تا هفته آخر به زودی اعلام می شود

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اعلام برنامه مسابقات لیگ برتر اظهار داشت: ما تا آخرین هفته مسابقات را برنامه‌ریزی کرده بودیم اما منتظر مشخص شدن زمان بازگشت تیم ملی از سوریه بودیم تا برنامه را یکی دو روز بعد اعلام کنیم ولی وقتی متوجه شدیم باشگاه‌ها در حال برنامه ریزی برای این تعطیلات هستند، برنامه هفته های پنجم تا نهم را اعلام کردیم تا اگر کسی قصد خرید بلیط یا رزرو هتل دارد از این بابت مشکلی برایش به وجود نیاید.

وی ادامه داد: ضمن اینکه با یک بررسی دقیق تر احتمالاً تا آخر همین هفته کل برنامه لیگ در دور رفت تا پایان هفته پانزدهم را اعلام خواهیم کرد.

اخبار فوری پرسپولیس

بله ؛ دربی روز شنبه بد سلیقگی است

سهیل مهدی در واکنش به آنهایی که انتخاب روز شنبه ۱۳ آذر به عنوان روز برگزاری دربی را نوعی بدسلیقگی مسئولان سازمان لیگ دانسته‌اند خاطرنشان کرد: بله ظاهراً بدسلیقگی صورت گرفته ولی با توجه به اینکه ما باید مسابقات را هر پنج روز در میان برگزار کنیم اگر دربی را روز جمعه برگزار می‌کردیم فرصت کافی برای دو تیم پرسپولیس و استقلال پس از بازگشت ملی پوشان از سوریه در اختیار آنها قرار نمی گرفت و ما مجبور شدیم بازی های هفته پنجم را به دو روز بیست و هفتم و بیست و هشتم تقسیم کنیم.

وی اضافه کرد: تیم هایی که ملی‌پوش دارند جمعه بیست و هشتم و تیم‌های بدون ملی‌پوش پنجشنبه ۲۷ آبان به میدان می روند. چون کاروان تیم ملی ۲۵ آبان به تهران می رسد و فرصت کمتر از سه روز برای حضور بازیکنان در اردوی تیم باشگاهی شان منصفانه نبود. به همین ترتیب و در ادامه برنامه ها شرایط به گونه ای پیش رفت که بازی دربی به شنبه افتاد. در واقع ما خودمان هم دلمان نمی خواست بازی شنبه باشد ولی با توجه به فرصت محدود تا پایان مسابقات لیگ برتر چاره‌ای جز این نداشتیم.

مقصر ورود تماشاگران به حافظیه نیستیم

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در ارتباط با ورود تماشاگران به حافظیه در حاشیه بازی ها بازی فجر و استقلال توضیح داد: ما تا جایی که می توانستیم مانع این کار شدیم. حتی جلوی سوت آغاز بازی را هم گرفتیم که نفرات اضافه از ورزشگاه خارج شوند. البته این وظیفه ما نیست که برویم جلوی درب بایستیم و مانع از ورود تماشاگران شویم چون این هماهنگی‌ها پیش از بازی با یگان ویژه و پلیس محل برگزاری انجام می شود.

مهدی تأکید کرد: وقتی استاندار و اعضای استانداری یا شورای شهر و دیگر مسئولان هر کدام با خودشان ۵ نفر را به استادیوم می آورند دیگر این شرایط در کنترل ما نخواهد بود. ما در ابتدای نیمه اول مانع از شروع بازی شدیم ولی اگر می خواستیم این کار را در شروع نیمه دوم هم تکرار کنیم هواداران همین استقلال حرف و حدیث می ساختند که بازی استقلال را متوقف کردند و مسائلی از این دست.

زمین حافظیه برای بازی استقلال خوب بود

مهدی در ارتباط با زمین ناهموار و نامساعد حافظیه شیراز که انتقادات زیادی از سوی کارشناسان به آن وارد شده توضیح داد: شرایط این زمین در اولین بازی خانگی فجر مقابل گل گهر از این هم بدتر بود. در واقع زمین فجر مقابل استقلال شرایط بهتری داشت و طبق صحبت هایی که پیمانکار این زمین با مدیران فجر و ما داشته ظرف روزهای آینده وضعیت چمن حافظیه از این هم بهتر می‌شود. این زمین همه بضاعت شیرازی هاست و ناچاریم مسابقات را در آن برگزار کنیم که البته کیفیت خیلی بدی هم ندارد.

وی افزود: زمین استادیوم پارس هم فعلاً زیر کشت است و هنوز چمن روی آن پهن نشده است.

اخبار فوری پرسپولیس

حق عضویت بازیکنان ۵ سال است گرفته می شود

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به انتقادات وریا غفوری نسبت به کسر قراردادشان برای حق عضویت در سازمان لیگ یادآور شد: ما برای این کار تعرفه داریم که البته مربوط به امروز و دیروز هم نیست. تقریبا پنج سال پیش بود که این اتفاق افتاد. آقای حسینی که پیش از این مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال بود بنای این کار را گذاشت. ولی اگر این مبلغ تا پیش از این از عده ای بازیکنان کسر نمی شده و حالا تازه متوجه آن شده‌اند بحث دیگری است.

صورت هزینه های سازمان لیگ دست باشگاه هاست

وی در ارتباط با سوال وریا غفوری که این مبلغ هنگفت (که از حق عضویت بازیکنان و مربیان جمع آوری می شود) در چه مسیری هزینه می شود تصریح کرد: این پول در جیب شخص خاصی نمی رود. شاید باید اطلاع‌ رسانی بیشتر و بهتری در این باره صورت می‌گرفت تا کسی در این باره بی دلیل جبهه‌گیری نمی کرد. هزینه‌های فدراسیون و سازمان لیگش مشخص است و اتفاقا در مجمع عمومی سالیانه که باشگاه‌ها هم عضو آن هستند ریز صورت هزینه ها به طور دقیق و شفاف در اختیار اعضا قرار می گیرد.

مهدی تأکید کرد: ما چیز پنهانی در ارتباط با هزینه ها نداریم. ضمن اینکه هر ساله سازمان های مختلف نظارتی از جمله سازمان بازرسی کل کشور، ریز هزینه های سازمان لیگ را حسابرسی می کند و از این نظر هیچ چیزی پوشیده و پنهان نبوده و نیست. کاملا مشخص است این مبالغ کجا خرج می شود. شاید بهتر بود آنهایی که این پرسش را مطرح می کنند پیش از طرح سوال با یک متخصص مالی در این ارتباط مشورت می‌کردند.

اخبار فوری پرسپولیس

بله؛ در تعیین زمان دربی بدسلیقگی کردیم/ تماشاگران بازی استقلال همراهان مسئولان بودند!/ وریا غفوری مشورت نکرده حرف زد

خبر ورزشی

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ