توقف آزمون های استخدام میراث فرهنگی

0

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از توقف برگزاری آزمون های استخدامی که اواخر دولت دهم با سرعت انجام شد خبر داد و گفت: قرار شده است که کل سوابق را برای ما بفرستند و دستور داده‌ام که هیچ اقدامی برای استخدام‌ها انجام نشود.

به گزارش مهر، محمدعلی نجفی در حاشیه نخستین نشست فصلی خود با بزرگان و فعالان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که سه شنبه در ساختمان ارگ آزادی برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: دستگاه‌های دیگر هم باید در زمینه گردشگری به ما کمک کنند مثلا درباره گردشگری خارجی وزارت خارجه درگیر موضوع است که امیدواریم با رویکرد جدید این وزارتخانه که قرار است درهای کشور به روی دنیا باز شود مسئله روادید را بتوانیم حل کنیم. با سرمایه‌گذاری‌هایی هم که در این زمینه انجام شده است امیدواریم رشد و جهش در بخش گردشگری داشته باشیم.

نجفی بیان کرد: باید ‌تورهای ایرانیان خارج از کشور را داشته باشیم تا نسل‌های بعدی ایرانیانی که در خارج هستند بتوانند به کشور سفر کنند که امیدوارم این موضوع تا ۶ ماه آینده محقق شود.

وی درباره قیمت بالای تورهای گردشگری داخلی ادامه داد: قیمت‌ها را باید بازار عرضه و تقاضا تعیین کند، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید ناظر باشد. قیمت‌ها در این زمینه را به نهادهای صنفی واگذار می‌کنیم. درصدد هستیم تا از مهمانسراها و اقامتگاه‌های ۳ ستاره حمایت کنیم. چون مردم برای سفرهای خود نیاز به اقامتگاه آرام، تمیز و مناسب دارند.

رییس سازمان میراث فرهنگی درباره مزایده خانه تاریخی پیرنیا نیز که مدتی است در صدر اخبار حوزه میراث فرهنگی قرار گرفته، گفت: روز گذشته از این موضوع با خبر شدم و قرار شد موضوع پیگیری شود، بحث تخریب آن را نیز از آقای ربیعی وزیر کار پیگیری می‌کنم.

وی درباره برگزاری آزمون های استخدامی که اواخر دولت دهم با سرعت انجام شد، گفت: فعلا موضوع متوقف شده است، قرار شد کل سوابق را برای ما بفرستند و دستور داده‌ام که هیچ اقدامی برای استخدام‌ها انجام نشود.

رییس سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: حیف است که تبدیل به ترمینال گردشگری شود و گردشگر از آن عبور کند بلکه باید پایگاه گردشگری باشد. نجفی بیان کرد: طبق بررسی‌هایی که انجام داده‌ایم فعلا این موضوع در حد شایعه است و مدرک مستندی برای خروج وجود ندارد.

باید طرح وسیعی برای اشیاء موزه‌ها با استفاده از فناوری اطلاعات اجرا کنیم. وی همچنین درباره انتصاب معاونان گردشگری و صنایع دستی گفت: فعلا این بخش‌ها معاون دارد، به موقع اعلام می‌‌کنیم شاید معاون فعلی ابقاء شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ